Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Stara, ale jak nowa czyli 80 lat szkoły w Sowicach

Drukuj stronę
Drukuj

Dwa czeki na łączną sumę 5 tysięcy złotych dostała dziś od burmistrza Arkadiusza Czecha i jego zastępcy Jolanty Tuszyńskiej Szkoła Podstawowa nr 6 w Sowicach z okazji 80-lecia. Na uroczystościach rocznicowych stawiło się w sali gimnastycznej – oprócz uczniów – wielu przyjaciół szkoły oraz jej absolwentów. Ci ostatni razem z dziećmi przygotowali niezwykle barwny program artystyczny. – Zawsze staramy się uczyć tak, aby rozwijać naturalne predyspozycje i talenty uczniów; to że są z nami mimo upływu lat to dowód to, że chyba lubią naszą szkołę – mówił dyrektor Andrzej Sosna ciesząc się, że dzięki remontom stara już szkoła wygląda… jak nowa.

– Za cieżką pracę podziękujcie dziś swoim nauczycielom oklaskami – zaproponował uczniom i absolwentom burmistrz. Podziękowanie było bardzo głośne i gorące.

Nieco historii: choć pierwsza szkoła w ówczesnej Czarnej Hucie powstałą już w 1875 roku, poprzedniczkę obecnej – nowej – szkoły wybudowano w latach 1937-1938. Wtedy to zyskała patrona w osobie Alfonsa Zgrzebnioka – nauczyciela, działacza samorządowego, śląskiego działacza politycznego, komendanta powstań śląskich i jednego z założycieli Związku Powstańców Śląskich.

Sowicką szkołę ukończyło wielu utalentowanych sportowo i artystycznie uczniów. Prace niektórych nich (oprócz występów artystcznych) można było oglądać dziś na wystawie. Pieniądze z “prezentu”burmistrza pójdą m.in. na zakup sprzętu sportowego, więc pomogą szlifować kolejne sowickie talenty.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.