Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rada Miejska 2014-2018 – podsumowanie

Drukuj stronę
Drukuj

61 sesji, ponad 600 uchwał i kilkaset posiedzeń komisji to skrótowy bilans kończącej się właśnie kadencji Rady Miejskiej. Radni z lat 2014-2018 spotkali się dziś (14.11) po raz ostatni.

Oprócz podziękowań burmistrz Arkadiusz Czech pokazał im m.in. bilans finansowy miasta. Od roku 2014 budżet wzrósł z 265 do 297 mln zł. – Ten wzrost oraz jego sensowne i prorozwojowe wykorzystanie w postaci inwestycji to także Wasza zasługa – powiedział radnym burmistrz wskazując, że wielkość zadłużenia miasta systematycznie przy tym maleje, a prognozy finanasowe są coraz lepsze.

Tomasz Olszewski, przewodniczący kończącej kadencję rady wskazał, że radnych cechowała w ostatnich czterech, a nawet ośmiu latach, skromność i autokontrola. – Nie tylko ja chyba mam wrażenie, że reprezentowaliśmy nie tylko swoje dzielnice, ale całe miasto – przyznał Olszewski.

Każdy z radnych otrzymał symboliczny upominek, najciekawszych prezentem okazał się jednak poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę występ dzieci z przedszkola nr 17. Mniej teatralnie, ale bardzo konkretnie dziękował radnym brygadier Piotr Krężel, szef Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

– To ta rada przekazała nam działkę, na której stanie tak długo oczekiwana przez strażaków i mieszkańców nowa siedziba komendy – wyjaśnił.

Inauguracyjne sesja nowej rady odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Ratusza.

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.