Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przedszkolaki patriotycznie

Drukuj stronę
Drukuj

7 listopada w Pałacu w Rybnej odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez Tęczowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 24 w Tarnowskich Górach.

Dyrekcja przedszkola w ramach współpracy z Urzędem Miejskim dzięki środkom finansowym przyznanym przez Burmistrza miasta Arkadiusza Czecha od roku 2007 stwarza warunki do organizowania dla przedszkoli tarnogórskich konkursów pod hasłem „Dziedzictwo regionalne”. Konkursy te corocznie odbywają się w pałacu w Rybnej, w którym uczestniczą również nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście.

Celem tegorocznego konkursu w związku z 100-leciem Niepodległości Polski było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

Do konkursu zgłosiło się 8 przedszkoli: Przedszkole nr 1, przedszkole nr 4, Przedszkole nr 17, przedszkole nr 18, przedszkole nr 20, przedszkole nr 21, przedszkole nr 22 oraz Tęczowe przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 24.

Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Jury w składzie: pani Barbara Stefańczyk przedstawiciel Urzędu Miejskiego, pani Pelagia Wiczyńska metodyk wychowania przedszkolnego, pani Krystyna Bytomska – muzyk, kpr. Daniel Sargalski z pułku Wojsk Chemicznych.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami, które wręczyły m.in. zastępca burmistrza ds. społecznych Tarnowskich Gór Jolanta Tuszyńska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki pani Alina Konopka.

Koordynatorem tegorocznej edycji konkursu była nauczycielka z Tęczowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 24 Patrycja Wolnik we współpracy z dyrektor Bożeną Grucą.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.