Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Marzenie o psiej złotej jesieni

Drukuj stronę
Drukuj

Stary pies rzadko ma dobre życie. Gdy zaczyna niedomagać, tracić wzrok, słuch i co za tym idzie czujność najczęściej traci dom, w którym pełnił funkcję “użytkową”. Traci też dom, w którym właściciele nie chcą lub nie mogą wydawać pieniędzy na leczenie. Traci dom gdy właściciele nie mają sił żeby wnosić zniedołężniałego psa po schodach. Czasem tracą też życie… Tarnogórski Azyl dla zwierząt “Cichy kąt” prosi o wsparcie na leki i specjalistyczną karmę dla psich staruszków.

Dom starości dla porzuconych psów znajduje się w naszym schronisku. Jest niewiele miejsc, otaczających tak troskliwą opieką seniorów jak schronisko przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt “CICHY KĄT” w Tarnowskich Górach.

W naszym schronisku jesień swojego życia spędzają 23 psy. Są to: Rex, Todi, Wilczek, Dino, Gandalf, Zaks, Neo, Mario, Aron, Mika, Tila, Wasyl, Wiera, Frodo, Toro, Berni, Terry, Misiek, Bonus, Kufel, Mentor, Burek i Szarotka.

Są takie potrzeby, które wolontariusze mogą spełniać na co dzień: czułe głaskanie, poprawiające humor zabawki, nieśpieszne spacery. Dzięki tym drobnym przyjemnościom psy mające za sobą długie i niejednokrotnie trudne życie mogą poczuć miłość, cierpliwość i akceptację, których dotąd nie doświadczały. Niestety, z wiekiem ich stan zdrowia pogarsza się. Seniorzy potrzebują nie tylko dobrej opieki, ale także specjalistycznych karm, leków, w niektórych przypadkach badań. Pokrycie tych kosztów, które azyl stara się w miarę możliwości ograniczać, stanowi dla utrzymującego się z datków stowarzyszenia nie lada wyzwanie.

Przedstawiamy Wam ich prośby o pomoc finansową dla naszego schroniska. Prośby te nie są wygórowane. Pozwolą nam jednak zapewnić naszym Psom godną starość. Stary pies nie musi przecież umrzeć tylko dlatego, że jest stary…

Pomóc możecie tutaj: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/marzenie-o-psiej-zlotej-jesieni?fbclid=IwAR1sICH8e20JjWx7184jSWAn9wAIF2uFAbJfqeUWACqVWgGPuq9-e2g3_Yk 

a także bezpośrednio kontaktując się z schroniskiem. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.