Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przedszkolaki już wiedzą, jak chronić pszczoły! [galeria + film]

Drukuj stronę
Drukuj

Pszczoły to owady, którym zawdzięczamy bardzo dużo. Dzięki ich mozolnej i skrupulatnej pracy na nasze talerze trafia co trzecia łyżka pokarmu. Aż trzy czwarte tego, co jemy, jest w jakiejś mierze zależne od pracy pszczół. Niestety, od jakiegoś czasu pszczołom wiedzie się coraz gorzej, w dużym stopniu jest to spowodowane działalnością człowieka. Dlatego musimy chronić te owady. Tylko działając razem możemy zrobić coś dobrego dla naszych małych przyjaciół. Wiedzą o tym przedszkolacy z ZSP nr 3 W Tarnowskich Górach, którzy postanowili zgłębić wiedzę na temat znaczenia pszczół w przyrodzie oraz ich ochrony.

W tym celu zaprosili do współpracy wielu gości i wspólnie z nimi podjmowali ciekawe zadania. Wizyta w pasiece, teatrzyk, spotkanie z pszczelarzem w przedszkolu, rodzninny konkurs plastyczny “Ale pszczoła!”, zajęcia edukacyjne z uczniami kl. I , plakaty, albumy, wystawa prac dzieci w Filii nr 5 MBP im. B. Lubosza to tylko niektóre z tych działań. Wszystkie one wpłynęły na świadomość przedszkolaków oraz ich rodziców i przyjaciół placówki. Jednym z efektów niektórych z tych działań jest film edukacyjny “Sekretne życie pszczół”

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.