Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

100-lecie odzyskania niepodległości po tarnogórsku [galeria/film]

Drukuj stronę
Drukuj

Obchody odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone są w naszym mieście prze cały rok, ale ubiegły weekend okazał się – nie tylko ze względu na datę – szczególny: podczas niedzielnej mszy świętej w kościele pw. św. Piotra i Pawła – tłumy, podczas tradycyjnego składania kwiatów pod pomnikami i tablicami – tłumy, śpiewanie hymnu w południe – także (i chyba niespodziewane przez większość) tłumy. Nie tylko ten dzień w naszym mieście pokazał, że można świętować tłumnie i radośnie.

Rocznicowe obchody rozpoczęły się już w piątek 9 listopadakoncertem pt. „Ignacy Jan Paderewski” w Państwowej Szkole Muzycznnej I stopnia w Tarnowskich Górach, w sobotę nadal było muzycznie: w Tarnogórskim Centrum Kultury z programem pt. Hip Hop dla Wolnej Polski  wystąpił raper Kleszcz.

Tego samego dnia o godz. 17.30 z Rynku tarnogórzanie wyruszyli na Cmentarz Wojenny przy ul. Wyszyńskiego , aby na miejscu – jak co roku – uczestniczyć  w Apelu Poległych (relacja tu).

W niedzielę tradycyjnie już oprócz mszy św. w intencji Ojczyzny zorganizowano składanie kwiatów pod tablicami pamięci, na Rynku odśpiewano hymn narodowy w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” (galeria fotografii: tu)

Tarnogórski Rynek: wspólne śpiewanie hymnu Rzeczypospolitej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 11 listopada 2018

Tak wyglądało dzisiejsze śpiewanie hymnu z góry:)

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 11 listopada 2018

 

Wieczorem w Pałacu w Rybnej odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Tarnowskie Góry – Srebrne Skrzydła oraz koncert w wykonaniu zespołu Avocado (relacja z uroczystości: tu)

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.