Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Ulica Repecka: najpierw ciepłociąg i wodociąg, potem nowa nawierzchnia

Drukuj stronę
Drukuj

Przy będącej alternatywnym i najkrótszym połączniem Starych Tarnowic i Rept ulicy trwają prace związane z wymianą starego wodociągu, wkrótce na miejscu pojawią się służby przyłączając domy do sieci ciepłowniczej, dopiero po nich na miejsce wejdą drogowcy. Koniec prac na odcinku od ulicy Niedziałkowskiego do Parku Repeckiego nastąpi w przyszłym roku. 

Według planu prace drogowe, na które starostwu powiatowemu miasto udzieliło finansowego wsparcia (w sumie na prace drogowe na terenie miasta gmina udzieliła pomoc opiewającą w tym roku na 1,2 mln zł)  miały zakończyć się jeszcze w tym roku. Ich rozpoczęcie było jednak uzależnione od tego, kiedy przy ulicy wykonana zostanie sieć ciepłownicza (przyłączane do niej są leżące przy ulicy domy jednorodzinne) oraz wykonana przy tej okazji wymiana starego wodociągu. W tej chwili z zaplanowanych na około 800 metrów bieżących drogi prac przy wodociągu wykonano już około 300 metrów. O ile możliwość wykonania całości prac do końca listopada jest, problemem okazuje się sieć ciepłociągowa. – Z informacji, jakie mamy od firmy Veolia Południe wynika, że po drodze pojawiły się problemy z wykonawcami, przetargami na prace i uzgodnieniami – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. – To powoduje opóźnienia i niemożność wykonania – nawet w przypadku alternatywnego przebiegu sieci ciepłowniczej – wszystkich prac w tym roku.

Wykonawcy uzgodnili, że w tym roku prace zostaną wykonane do domu przy Repeckiej 54 (wodociąg) i 42 (ciepłociąg). W ulicy na tym odcinku jeszcze przed mrozami nawierzchnia zostanie utwardzona (jeżeli pozwoli pogoda, jezdnia na odcinku, gdzie trwają obecnie prace, będzie odtworzona na całej szerokości).

Podzielenie prac oznacza, że budowlańcy wrócą na ulicę Repecką po zimie, wtedy na odcinku do parkingu przy Parku Repeckim pojawi się zupełnie nowa nawierzchnia. W tym roku budowlańcy odtworzą jedynie jezdnię oraz naruszony w trakcie prac chodnika i stanie się to zaraz po zakończeniu robót sieciowych.

Docelowo, na ul. Repeckiej  w przyszłości planowane jest położenie nowej nawierzchni (wraz z poboczami) aż do ulicy Witosa w Reptach Śląskich.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.