Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnowskie Góry nadal w czołówce!

Drukuj stronę
Drukuj

W najnowszym rankingu Wspólnoty dotyczącym inwestycji miejskich w przeliczeniu na głowę mieszkańca Tarnowskie Góry zajęły po raz kolejny bardzo dobrą lokatę! Na 267 miast powiatowych (bez tych na prawach powiatu) znaleźliśmy się wysoko, bo na 38 miejscu. Na głowę przypada u nas blisko 700 zł inwestycji w latach 2015-2017.

– Blisko 700 zł w przeliczeniu na mieszkańca Tarnowskich Gór to kwota, która drugi raz z rzędu daje naszemu miastu 38 miejsce w rankingu tygodnika samorządowego Wspólnota. To ranking rzetelny, wykluczający „jednorazowe wyskoki” samorządów związane z pojedynczą, dużą inwestycją. Konkretnie, zestawienie gmin dotyczy rocznych wydatków twardych: inwestycji i większych remontów, uśrednionych za ostatnie trzy lata (2015-2017). Obejmuje więc czas, kiedy wydatki unijne obecnej perspektywy finansowej UE dopiero „startują” – podkreśla burmistrz Arkadiusz Czech. 

W rankingu uwzględniającym 267 miast będących siedzibami powiatów ziemskich, na Śląsku wyprzedza nas jedynie Lubliniec. Gratulujemy sąsiadowi!

Ranking dostępny pod adresem: http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Andrzej/11_2017/Nr_19_Ranking_-_Wydatki_inwestycyjne_2015-2017.pdf

Ranking Wspólnoty

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.