Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórskie Święto Drzewa czyli sadzonki za śmieci [galeria/filmy]

Drukuj stronę
Drukuj

Jak co roku w ramach Tarnogórskiego Święta Drzewa na Rynku rozdawano za makulaturę, baterie i stare telefony komórkowe sadzonki drzew i krzewów. W tym roku było ich blisko 400. – Zapewniam Was, że o ile w tym roku nie przynieśliśmy ze sobą makulatury – na pewno ją z Rynku wywieziemy – powiedział ustawionym w kolejce po sadzonki tarnogórzanom burmistrz Arkadiusz Czech.

Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych przebrała się przy okazji święta drzewa na zielono zapewniając, że miejsce na nowe krzewy i kwiaty na swoim podwórku jeszcze ma. Dużo miejsca na drzewka i krzewy na placu szkolnym mają także uczniowie szkoły podstawowej nr 15, którzy przyszli dziś pod Ratusz z wielkimi torbami wypełnionymi  makulaturą. Do szkoły wyszli  Rynku z sadzonkami kaliny koralowej, pęcherznicy kalinolistnej oraz wierzby całolistnej. – Te trzy krzewy posadzimy niedaleko stołówki – będziemy na nie patrzeć ze stołówki, świetlicy oraz pokoju nauczycielskiego – zapowiedziały nauczycielki, które przyprowadziły dziś na miejsce podopiecznych szkolnej świetlicy.

Mniejsze dzieci z przedszkola nr 1 przyszły na miejsce nie z makulaturą, ale piosenkami, które zaśpiewały wszystkim zgromadzonym.

– No to już mamy główną gwiazdę sobotniego koncertu na przyszłorocznych Gwarkach – śmiał się po ich występie burmistrz.

Akacja potrwa do godz. 18.00 lub do wyczerpania sadzonek.

 

Relacja live z imprezy:

Tarnogórskie Święto Drzewa ? 2018

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Poniedziałek, 15 października 2018

 

Tarnogórskie Święto Drzewa ? 2018

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Poniedziałek, 15 października 2018

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.