Sowice czekają na miliony! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Sowice czekają na miliony!

Drukuj stronę
Drukuj

11 budynków miejskich przy ulicach Grzybowej, Bocznej i Czarnohuckiej wraz otoczeniem czeka wielka rewitalizacja. Wszystkie zostaną ocieplone, klatki schodowe będą wyremontowane, a standard części mieszkań ulegnie podwyższeniu. Planowane jest też stworzenie infrastruktury wokół obiektów – dróg dojazdowych, chodników, placu zabaw, elementów małej architektury i zieleni oraz zamiana budynków gospdarczych na garaże. Projekt wyceniony na 9,6 mln zł czeka do unijne dofinansowanie w wyokości 7,7 mln zł. We wtorek (16.10), czyli po posiedzeniu zarządu województwa, dowiemy się, czy otrzyma wsparcie.

W tej chwili, także dzięki unijnemu wspraciu, realizowany jest na miejscu projekt SOWA, który zakłada aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców dzielnicy Sowice. Dzięki rekomendacji Urzędu Miejskiego Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i ich Bliskim „Falochron” otrzymało na prowadzenie powyższego przedsięwzięcia unijne dofinansowanie w wysokości ponad 700 tys. zł. SOWA to projekt komplementarny wobec rewitalizacji budynków komunalnych zlokalizowanych przy ulicach: Grzybowej, Bocznej i Czarnohuckiej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.