Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Klub Inteligencji na Górnym Śląsku – aż dwa spotkania w październiku!

Drukuj stronę
Drukuj

18 października (czwartek) o godz. 18.00 w ramach cyklu odbędzie się spotkanie z kulturą żydowską, którego gościem specjalnym będzie Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. 29 października (poniedziałek) o tej samej porze gościem w Pałacu w Rybnej będzie Agnieszka Kołakowska, filozof, tłumaczka i publicystka.

18 października (czwartek) o godz. 18.00 – spotkanie z kulturą żydowską, którego gościem specjalnym będzie Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.

Po rozmowie z rabinem wyświetlony zostanie film „Żydzi tarnogórscy. Historia i pamięć”, będzie można również nabyć książki: „Dzieje Żydów w Tarnowskich Górach” i „Dom cioci Lusi”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej (Nakło Śląskie, ul. Parkowa 1), w ramach cyklu Minority Report, poświęconego historii i tradycjom polskich mniejszości narodowych i etnicznych. Wstęp wolny.

Więcej o projekcie Minority Report: http://cekus.pl/minority-report/
29 października (poniedziałek) o godz. 18.00 – kolejne spotkanie Klubu, jak zwykle w Pałacu w Rybnej (Tarnowskie Góry, ul. Powstańców Warszawskich 90). Tym razem rozmawiać będziemy z Agnieszką Kołakowską. Wstęp wolny.
Agnieszka Kołakowska – filozof, tłumaczka i publicystka. Mieszka w Paryżu, drukuje w Anglii i Polsce, gdzie wydała m.in. „Wojnę kultur” oraz „Plagę słowików”. Córka jednego z najwybitniejszych filozofów XX w., prof. Leszka Kołakowskiego. W swych zbiorach esejów z literacką swadą i ogromną erudycją (które najwyraźniej odziedziczyła po ojcu) porusza najbardziej palące problemy naszych czasów – bezkompromisowo broniąc rozumu, wolnego rynku oraz wartości judeochrześcijańskich, zaciekle walcząc z antysemityzmem, islamizmem i globalnym ociepleniem, uparcie wadząc się Kościołem katolickim i Unią Europejską. Powinno być bardzo oryginalnie i, mam nadzieję, także ciekawie.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.