Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Centrum przesiadkowe i trasy rowerowe – prace projektowe idą pełną parą!

Drukuj stronę
Drukuj

Prace zmierzające do złożenia wniosku o środki Unii Europejskiej o dofinansowanie na budowę przesiadkowego wraz z siecią tras rowerowych i podziemnym tunelem pieszo-rowerowym pod ulicą Częstochowską postępują zgodnie z planem. Przypomnijmy – będzie to inwestycja warta około 40 mln zł! Podczas dzisiejszego roboczego spotkania z projektantami z konsorcjum złożonego z firm Neuteno i Velo omówiono szczegóły dotyczące wszystkich elementów przedsięwzięcia: stworzenia centrum przesiadkowego, poprowadzenia tras rowerowych i budowy tunelu.

– Mamy już zielone światło z działkami na centrum przesiadkowe – wiemy, że nieruchomości kolejowych z powodu opóźnionych podziałów geodezyjnych nie zdążymy nabyć, bo gonią nas terminy dotyczące złożenia wniosku – będziemy więc nieruchomość dzierżawić. Trwa wycena i konstruowana jest umowa dzierżawy – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. 

Przygotowany na zlecenie Urzędu Miejskiego projekt centrum przesiadkowego obejmuje około 215 miejsc parkingowych, postój dla taksówek przy głównym wejściu do centrum przesiadkowego, postój kiss and ride (zatoka gdzie można zatrzymać się na chwilę, podrzucić kogoś i odjechać), zieleń, małą architekturę, drogę dla rowerów wzdłuż parkingów, zadaszony parking rowerowy na 120 rowerów, 5 miejsc do ładowania samochodów. Parking będzie bezpłatny dla osób przesiadających się na inne środki transportu.

Planowana sieć 25 km tras rowerowych połączy dzielnice miasta z jego centrum. 

Wniosek o dofinansowanie złożony musi być do 28 grudnia br.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.