120 lat lasowickiej „Piątki” – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

120 lat lasowickiej „Piątki”

Drukuj stronę
Drukuj

Niezwykle barwnie i interesująco przebiegały dzisiejsze (23.10.) obchody 120 lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 5 im. Królowej Jadwigi w Lasowicach. W ramach uroczystości uczniowie i zaproszeni goście mogli podziwiać występy artystyczne, inscenizację związaną z historią szkoły, a całości muzycznie towarzyszyła Lasowicka Orkiestra Parafialna. Była również okazja do wyróżnienia osób najbardziej zasłużonych dla rozwoju szkoły jak i uczniów biorących udział w konkursach związanych z jubileuszem.

Dyrektor szkoły, Ewa Ziemba opowiadając o historii placówki, przypomniała, że wielu jej absolwentów aktualnie robi kariery na skalę krajową i europejską. Jeden z nich – filmowiec Adam Gawenda, specjalnie na jubileusz, stworzył teledysk o historii szkoły. Odśpiewano również hymn szkoły, którego autor Kazimierz Szewerda, był obecny na sali. Niespodzianką było też pojawienie się Jana Buchwalda, najstarszego absolwenta szkoły.

– Drodzy uczniowie – wytrwała praca i pilna staranność gwarantują sukces w każdej dziedzinie – zwrócił się do obecnych Burmistrz Arkadiusz Czech.  – Za te 120 lat wytrwałej pracy chcemy dziś tej szkole podziękować. W ramach uznania za doskonałą pracę, Burmistrz Arkadiusz Czech wraz z zastępcą Joanną Tuszyńską przekazali dyrekcji szkoły czeki o łącznej wartości 5000zł

Po uroczystości można było zwiedzić wystawę związaną z historią szkoły i dokonaniami jej najznamienitszych uczniów i absolwentów. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.