Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Zdrowie, szacunek i pogoda ducha, czyli recepta na długie życie razem

Drukuj stronę
Drukuj

16 par obchodzących w tym roku  jubileusz 50, 55 i 60-lecia pożycia małżeńskiego spotkało się dziś z burmistrzem Arkadiuszem Czechem w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego. Jubilaci zostali odznaczeni medalem za “Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali również dyplomy, kwiaty i okolicznościowe kosze ze słodyczami.

– Medal, który Państwo otrzymali, ma kształt róży, bo ma przypominać wspólne życie, w którym oprócz kwiatów, zdarzają się też kolce – powiedział jubilatom Burmistrz Arkadiusz Czech. Jedną z  odznaczonych par byli państwo Maria i Alfred Macurowie. Zapytani o receptę na tak długoletnie, szczęśliwe małżeństwo, odpowiedzieli zgodnie: – Zdrowie, szacunek i pogoda ducha.

Z okazji 50 rocznicy ślubu, medalem odznaczeni zostali: Edward i Irena Dudowie, Jan i Weronika Kulbakowie, Karol i Irena Gierakowie, Norbert i Joanna Rekusowie, Piotr Gładki i Jolanta Gładka, Eugeniusz i Krystyna Kiepurowie, Eugeniusz i Maria Wawroszowie, Henryk i Barbara Zyzikowie, Alfred i Maria Macurowie, Wilhelm i Teodozja Michalscy, Wincenty i Teresa Polakowie, Jerzy i Maria Wawrzutowie, Jerzy i Krystyna Klekotka, Jerzy i Teresa Lysikowie.

55 rocznicę ślubu obchodzili państwo Antoni i Genowefa Wysoccy, a jubilatką odznaczoną z okazji 60 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego była pani Elżbieta Gotowska.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.