Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Zawsze być wpatrzonym w żonę

Drukuj stronę
Drukuj

14 par obchodzących jubileusz 50, 55 i 60 rocznicy ślubu spotkało się dziś z Burmistrzem Arkadiuszem Czechem w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego. Jubilaci otrzymali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, pamiątkowe dyplomy, kwiaty i kosze ze słodyczami. Tarnowskie Góry są najwyraźniej miastem, w którym dobrze się żyje dostojnym jubilatom.  Przypomnijmy – w zeszłym tygodniu medale odbierało 16 par, dziś kolejnych 14, a na tym, rzecz jasna jeszcze nie koniec!

– Mają państwo coś, czego brakuje współczesnym parom – cierpliwość – zaznaczyła w czasie przemowy Danuta Plotecka, Kierownik Urzędu Stanu cywilnego.

Jeden z jubilatów, Henryk Grzybczyk, zapytany o przepis na sukces w tak długoletnim związku powiedział:  – Zawsze być wpatrzonym w żonę… – i przestrzegać przysięgi małżeńskiej, to wystarczy – dodała z uśmiechem, jego żona Eleonora. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.