Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Szlak Świętego Jakuba

Drukuj stronę
Drukuj

Górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba Via Regia rozpoczyna swój bieg od mostu na rzece Brynica w Piekarach Śląskich, przez nasze miasto biegnie od bytomskiej Blachówki Repty Śląskie w kierunkiu Ptakowic. Tarnogórski odcinek górnośląskiej, liczącej 135 km, części szlaku wynosi 12 km.

Górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba Via Regia rozpoczyna swój bieg od mostu na rzece Brynica w Piekarach Śląskich, która przez pięć wieków stanowiła historyczną granicę Śląska z Małopolską. Prowadzi przez malownicze, atrakcyjne przyrodniczo, historycznie i kulturowo tereny województw Śląskiego i Opolskiego. Blisko 140 kilkometrowy odcinek szlaku do Skorogoszczy, przebiega przez tak ważne dla ludu Śląskiego miejsca kultu jak Piekary Śląskie, Góra św. Anny czy Kamień  Śląski miejsce urodzenia św. Jacka. Piękno przyrody, malownicze miasteczka, spokojne wsie, pola, rzeki, lasy, zabytkowe kościoły, przydrożne krzyże i kapliczki, wszystko to co sprzyja wyciszeniu i nastraja do refleksji można spotkać na Górnośląskim odcinku Drogi św. Jakuba. Nie musisz jechać do Hiszpanii by być na Camino. Droga zaczyna się u progu Twego domu.

Tarnogórski odcinek (12 km) biegnie przez Repty Śląskie obejmując następujące punkty:

  • Kościół p.w. św. Mikołaja
  • Źródełko Młodości
  • Park w Reptach
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga (UNESCO)
  • Najstarszy kasztan jadalny w Europie

Więcej o górnośląskim odcinku Szlaku Świętego Jakuba: www.caminosilesia.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.