Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Drukuj stronę
Drukuj

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

• Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

• Zamelduj się na pobyt stały.

• Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

W Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach rejestr wyborców prowadzony jest przez Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, który mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 2, pokój nr 5.

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców - język migowy

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.