Rybna dzieciom – kolejny koncert już 23 września! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rybna dzieciom – kolejny koncert już 23 września!

Drukuj stronę
Drukuj

W niedzielę w Pałacu w Rybnej o godz. 11.00 odbędzie kolejny już koncert kameralny z cyklu „Rybna dzieciom” . W jego czasie TODO ART TRIO zagra dla dzieci koncert myśliwsko-bajkowy.

TODO ART TRIO to Grażyna Jursza – flet, Dariusz Jursza – klarnet, Dawid Smykowski – fagot, a koncert będzie “myśliwsko – bajkowy”, bo muzyka poprowadzi dzieci poprzez las i daleką krainę – usłyszymy odgłosy polowania i konnej przejażdżki, a także to, co dzieci lubią najbardziej – ulubione melodie z filmów i bajek.

Bilety na koncert w cenie 5 zł można zakupić bezpośrednio przed koncertem w recepcji Pałacu. Informacje i rezerwacje pod nr tel 32 284 18 37

23.09 (niedziela), godz. 11.00, 

Cykl koncertowy pod honorowym patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór Pana Arkadiusza Czecha 

TODO ART TRIO utworzyli w 1994 roku studenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Do roku 2003 zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 roku muzycy otrzymali III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K.Pendereckiego w Krakowie. Zespół dwukrotnie (w 1998 i 1999 roku) otrzymał stypendium Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R. Greiss – Armin, H. D. Klausa, E. Penzela, H. Schlichtiga, K. Beckera, Ch. F. Dallmanna.

 

Todo Art Trio koncertowało m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na Jesiennym Festiwalu Muzycznym „ALKAGRAN” w Czechowicach – Dziedzicach, Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej “Ars Cameralis”, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Śląskich Trybunach Kompozytorów, Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko – Lędzińskim, Wiślańskich Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie. Zespół gościł również na koncertach Lata z Filharmonią Śląską, Kołobrzeskiego Lata Muzycznego, Dźwirzyńskich Spotkań Muzycznych, Cieplickiej Jesieni Operetkowej, Rudzkiej Jesieni Kulturalnej , Koncertach Promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” w Katowicach. Trio występowało m.in. na scenach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Zamku Sułkowskich w Bielsku – Białej, Dworu Zieleniewskich w Trzebini, Kołobrzeskiego Ratusza.

W 2006 roku, dzięki dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska, muzycy nagrali płytę “TODO ART TRIO – współcześnie”, na której znajdują się utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz pisane specjalnie dla zespołu “Trio na fagot, klarnet i flet” Andrzeja Dziadka i “Tęczowe Trio” Benedykta Konowalskiego.

Od momentu powstania instrumentaliści Todo Art Trio wzbogacają swój repertuar zarówno o oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje muzyki klasycznej i rozrywkowej autorstwa Dawida Smykowskiego.

Zespół dokonał nagrań dla TVP, Radia Katowice, Radia Kołobrzeg i Radia Koszalin.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.