Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Orkiestry dęte na cześć Józefa Szweda

Drukuj stronę
Drukuj

Jak co roku na tydzień przed Gwarkami na tarnogórskim Rynku zaprezentowały się orkiestry dęte. Jedenasty już Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda odbywał się w ostatni weekend (1-3.09.).

W tegorocznych przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 6 znakomitych zespołów. Wygrała Śląska Orkiestra Dęta z Katowic (nagroda w wysokości 5000 zł). Miejsce drugie przypadło w udziale Miejskiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Lublińca (3000 zł), trzecie – Miejskiej Orkiestrze Dętej Stary Sącz (1000 zł). Za najlepsze wykonanie walca nagrodę otrzymała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca (sprzęt muzyczny ufundowany przez Veolię). Za najlepsze wykonanie polki nagrodzono z kolei Orkiestrę Dętą SILENZIO z Woli (zestaw akcesoriów muzycznych ufundowany przez MTBS w Tarnowskich Górach). Jury postanowiło przyznać również nagrodę indywidualną dla saksofonisty Karola Mastalerza z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lublińca za wykonania partii solowej. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca otrzymała ponadto nagrodę dodatkową patrona honorowego festiwalu Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stanowi ją możliwość wykonania przez zespół koncertu w sali katowickiej Akademii Muzycznej. Serdecznie gratulujemy laureatom!
Drugi dzień festiwalu wypełnił koncert laureatów z ubiegłego roku, zdominowały go wątki piekarskie. Najpierw na scenie orkiestrą Power of Winds dyrygował Klaudiusz Jania, organista w piekarskiej bazylice, druga na scenie pojawiła się Orkiestra Piekary – Julian. Na koniec widzowie mogli obejrzeć występ podopiecznych mistrzowskiej Szkoły Tańca GRAWITACJA z Oświęcimia.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.