Centrum Elektroniki ze Śrybnym Gwarkiem – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Centrum Elektroniki ze Śrybnym Gwarkiem

Drukuj stronę
Drukuj

Tegoroczne święto miasta poza wieloma wydarzeniami było też okazją do wręczenia nagrody Śrybnego Gwarka. To wyróżnienie przyznawane na wniosek Izby Przemysłowo – Handlowej tarnogórskim firmom przyczyniającym się do rozwoju gospodarczego oraz promocji miasta. W tym roku nagroda trafiła do przedsiębiorstwa Centrum Elektroniki Arkadiusz Wlazłowski, Rafał Wlazłowski s.j.

Firma działa od 2009 r. Zapewne wielu z nas rozpozna ją po sklepie umiejscowionym przy tarnogórskim rynku, przy wylocie ul. Tylnej. Jednak początki działalności to sklep wysyłkowy.

Firma założona została przez dwóch braci Arkadiusza i Rafała Wlazłowskich, pierwszy to elektronik (ukończył nota bene tarnogórskiego Mechanika), drugi to handlowiec. Te uzupełniające się umiejętności i zdolności zaowocowały prężną działalnością gospodarczą rozwijaną w rodzinnym mieście. Pochodzą stąd i tutaj chcą się rozwijać. W rozmowie pan Rafał stwierdził, że siedziba i główna działalność powinna znajdować się w odległości dystansu drogi rowerowej, bo tak najchętniej docierają do pracy.

Centrum Elektroniki to firma o zasięgu globalnym. Prowadzi sprzedaż i wysyłkę do 37 krajów. Zatrudnia 90 osób, w tym sporą grupę, jak na nowoczesną firmę przystało, w systemie pracy zdalnej. Od 3 lat zajmują ogromne przestrzenie hal magazynowych przy ul. Zagórskiej. I wciąż im mało. Przy obecnych 1 800 miejscach paletowych brakuje im kolejnego 1 000 miejsc. A wszystko dlatego, że rocznie wysyłają ok. 750 000 paczek. Wyliczyli, że to średnio jedna paczka co 44 sekundy, a pracownicy pakują towar w ok. 20 sekund.

Pracę usprawniają własnym systemem informatycznym koordynującym cały proces sprzedażowo-wysyłkowy. Tworzą własne oprogramowanie. Stawiają na wspieranie polskich producentów, których zdarza im się znajdować samodzielnie. Np. wyroby drewniane, w tym sanki produkowane w niewielkim zakładzie, wysyłają w świat – tu ciekawostka – pierwsza wysyłka poszła do Włoch, na Sycylię!

Działalność Centrum Elektroniki została doceniona i wyróżniona dwukrotnie przyznawanymi przez “Puls Biznesu” Gazelami Biznesu (2016, 2017) oraz Diamentem Forbes’a (2018).

Warto uzupełnić te biznesowe informacje o drobny rys osobisty. Pytani o sposób wypoczywania odpowiadają: pan Rafał uprawia sport, m.in. pływanie, a ostatnio dodał uprawianie przydomowego ogródka, co wciąga go bardzo skutecznie, pan Arkadiusz łowi ryby i właśnie realizuje tę swoją pasję w Norwegii.

LAUREACI STATUETKI „ŚRYBNY GWAREK”
2007 – Bazaltex sp. z o.o.
2008 – ZWUG Intergaz sp. z o.o.
2009 – Zakład Obwodów Drukowanych ELTAR Walenty Mietła
2010 – Gwarek – Śląskie Centrum Hurtu
2011 – Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
2012 – Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek;
– Wydawnicza Spółdzielnia Pracy Gwarek Śląski „Tygodnik Gwarek”
2013 – Dalkia Tarnowskie Góry sp. z o.o.
2014 – Zakłady Aparatury Chemicznej Chemet S.A.
2015 – Tagor S.A. Kopex Group
2016 – Restauracja Brick
2017 – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
– Towarzystwo Sportowe „GWAREK” Tarnowskie Góry
2018 – Centrum Elektroniki

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.