Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Budżet Partycypacyjny 2019 – głosowanie nie będzie konieczne

Drukuj stronę
Drukuj

Spośród dziewięciu złożonych w tym roku projektów tylko dwa przeszły całkowitą i pozytywną weryfikację i to one zostaną – bez głosowania – skierowane w przyszłym roku do realizacji. To oznacza, że nowe “partycypacyjne” inwestycje powstaną w przyszłym roku w dzielnicy Śródmieście-Centrum oraz w Rybnej.

Budżet Partycypacyjny 2019 - infografika

Spośród zgłoszonych w wersji elektronicznej pięć wniosków spełniło wymogi określone w regulaminie, niestety w trzech z nich nie doniesiono w terminie wymaganych regulaminowo i podpisanych odręcznie list poparcia. Dziś minął termin rozpatrywania odwołań: dwa z nadesłanych zostały odrzucone (list z podpisami nie można składać po terminie 7 dni od złożenia wniosku elektronicznego).

Oznacza to, że do realizacji przeznaczone mogą być jedynie dwa projekty w dwóch z trzech rejonów miasta. Każdy z nich zgłoszony został w innym rejonie co oznacza, że nie konkurują one ze sobą (rejony było w sumie trzy), a to powoduje, że „automatycznie” i bez głosowania trafiają do realizacji w roku 2019.

Kwota przewidziana na trzeci z okręgów (250 tys. zł) zostanie wykorzystana na inwestycję w jego obrębie, ale o tym, na co pójdą pieniądze zdecydują radni.

– Aby pieniądze „nie przepadły” skieruję do Rady Miejskiej propozycję rozdysponowania niewykorzystanej kwoty 250 tys. zł w tym rejonie w ramach przyszłorocznego budżetu miasta na 2019 rok – zapowiada burmistrz Arkadiusz Czech wskazując, że uchwała Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach „w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w formie Budżetu Partycypacyjnego Gminy Tarnowskie Góry na 2019 rok” w zaistniałej sytuacji nie daje możliwości procedowania w celu ustalenia beneficjentów Budżetu Partycypacyjnego w tym okręgu.

 

Zweryfikowane pozytywnie dwa projekty to:

– Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego przy szkole podstawowej nr 10 przy ul. Kochanowskiego 15 (rejon  nr 1: Śródmieście-Centrum)

– Budowa Siłowni zewnętrznej oraz boisk do boule przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Powstańców Warszawskich w Rybnej (rejon nr 3 – Lasowice, Sowice, Strzybnica, Rybna, Pniowiec i Osada Jana)

 

O Budżecie Partycypacyjnym 2019 pisaliśmy wcześniej tu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.