Wsparcie dla niepełnosprawnych – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wsparcie dla niepełnosprawnych

Drukuj stronę
Drukuj

Rada Miejska zatwierdziła program osłonowego wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Tarnowskich Górach na lata 2018 – 2022. Celem głównym programu jest ułatwienie dostępu do udziału w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dowozu do ośrodków wsparcia oraz warsztatów terapii zajęciowej, a także udzielanie wsparcia psychologicznego adresatom programu oraz umożliwienie im udziału w spotkaniach grupy samopomocowej. Zadania realizowane w programie finansowane będą ze środków własnych Gminy w ramach budżetu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wdrożenie programu osłonowego pozwoli na optymalne wykorzystanie istniejących zasobów instytucjonalnych. Wparcie rodzin borykających się z problemem niepełnosprawności wpłynie na poprawę ich funkcjonowania oraz będzie przeciwdziałać procesowi marginalizacji i izolacji społecznej.

Realizacja działań proponowanych w projekcie uchwały jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez rodziny dotknięte problemem niepełnosprawności oraz skupiające je stowarzyszenia.

Wszystkich informacji na temat programu udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach (ul. Janasa 9) – tel. tel. 32 476 85 00.

Uchwała wraz z programem w załączeniu.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.