Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Trzy czte-ry do przedszkola start

Drukuj stronę
Drukuj

Od 1 lipca 2016 r. w gminie Tarnowskie Góry rozpoczęła się realizacja projektu pn. ,,Trzy czte-ry do przedszkola start – wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Tarnowskie Góry”. Głównym celem projektu jest utworzenie 100 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 4 nowych oddziałach przedszkolnych.

Trzy czte-ry do przedszkola start

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla osi priorytetowej XI. „Wzmocnienie potencjału edukacyjnego”, dla działania 11.1 „Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego”, dla poddziałania 11.1.1 „Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przeszklonej – ZIT”.

Głównym celem projektu jest utworzenie 100 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 4 nowych oddziałach przedszkolnych: „Zwinne pszczółki” w Przedszkolu nr 8 działającym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach, „Troskliwe Misie” w Przedszkolu nr 17 „Bajkowe Wzgórze” w Tarnowskich Górach, „Pracowite mróweczki” w Przedszkolu nr 20 w Tarnowskich Górach oraz „Wesołe żuczki” w Przedszkolu Nr 22 w Tarnowskich Górach. Grupą docelową projektu będą 3 i 4 latki, które dotychczas nie uczęszczały w edukacji przedszkolnej.

W ramach projektu zakupione zostaną meble, pomoce dydaktyczne, wyposażenie do kuchni, pomoce dydaktyczne, place zabaw. Projekt przewiduje dodatkowe zajęcia logopedyczne oraz dofinansowanie do studiów podyplomowych dla nauczycieli.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 590 486,82 zł. Projekt dofinansowany jest w 85 % tj. 1 351 913,80 zł ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a w 15 % tj. 238 573,02 zł – to środki pochodzące z budżetu gminy.

Projekt jest realizowany od 1 lipca 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.