Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Stroimy miasto na wyścig!

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnowskie Góry zostały w minionym roku Najpiękniejszym Miastem Startowym 74. Tour de Pologne! Teraz mamy szansę powalczyć o ten tytuł ponownie!

Konkurs jak co roku rozgrywany jest w trzech kategoriach konkursowych, w których mogą być przyznane nagrody: miasto startowe, miasto etapowe (mety) oraz miasto premii. Ocenie podlegają dekoracje miast, miejscowości, miejsc, krajobrazów, witryn sklepowych itp. (oraz przebrania kibiców) powinny zawierać elementy narodowe (na przykład godło, flaga – także w formie nawiązania) oraz elementy rowerowe.

– Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Co roku widzimy, jak Polska się rozwija, jak mieszkańcy potrafią się fantastycznie bawić przy okazji Tour de Pologne i chcemy to pokazywać przy okazji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie – opowiada Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team. – W ramach uznania i podziękowania za zaangażowanie miast startowych, premii i mety po raz kolejny ruszamy z konkursem na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”.

Regulamin w załączeniu.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.