Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rekultywacja wysypiska odpadów komunalnych

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina Tarnowskie Góry zrealizowała w latach 2007-2010 projekt pn. „Rekultywacja wysypiska odpadów komunalnych przy ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

W ramach projektu zrekultywowano nieczynne wysypisko odpadów komunalnych o pow. 3,5 ha, na którym zdeponowano w latach 1966 – 1996 ok. 777 tys. ton odpadów bytowych. Zrekultywowano składowisko na cele przyrodnicze poprzez korektę ukształtowania terenu, budowę systemu odprowadzania wód deszczowych, odgazowanie, odizolowanie składowanych odpadów, nawiezienie ziemi oraz nasadzenie drzew i krzewów. W ten sposób wyeliminowano problem przenikania zanieczyszczeń do wód gruntowych i powierzchniowych, zminimalizowano ryzyko kontaminacji Głównego Zbiornika Wody Pitnej Lubliniec – Myszków.

Na realizację projektu wydano 4 250 318,26 zł, z czego 3 612 770,52 zł to środki pochodzące z EFRR

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.