Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Drukuj stronę
Drukuj

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Tarnowskie Góry na rok 2020 przyjęty został Uchwałą Nr XXIII/248/2020 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 24 czerwca 2020 r.

W ramach realizacji Programu, realizowanego zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 638), na terenie gminy Tarnowskie Góry prowadzone jest odławianie bezdomnych psów.

Zgłoszenia dotyczące bezdomnych psów należy kierować do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pod nr tel. 32 39 33 694-5 (w godzinach pracy Urzędu, tj. w poniedziałki od 7.30 do 17.00, wtorki, środy, czwartki i piątki od 7.30 do 15.30) lub do Straży Miejskiej pod nr tel. 32 39 33 687.

W 2020 r. bezdomne psy odławiane są przez FHU Jurczyk Mariusz Schronisko Miedary z siedzibą w Miedarach ul. 1-go Maja 76 i umieszczane w schronisku w Miedarach.

Odłowione z terenu gminy Tarnowskie Góry psy po okresie kwarantanny (10 dni) mogą zostać adoptowane przez osoby pełnoletnie, mogące zapewnić im godziwy byt i opiekę. Przed upływem tego terminu odłowione zwierzę może ze schroniska odebrać jedynie jego właściciel, po okazaniu stosownych dokumentów.

Jednocześnie pragniemy zwrócić Państwa uwagę na obowiązki, jakie biorą na siebie osoby decydujące się na posiadanie zwierząt domowych, które polegają na zapewnieniu mu pomieszczenia chroniącego je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, umożliwiającego swobodną zmianę pozycji ciała, z dostępem do światła dziennego, jak również zapewnieniu odpowiedniej karmy i stałego dostępu do wody.

Gmina Tarnowskie Góry w celu realizacji zadań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt nawiązuje współpracę z organizacjami pozarządowymi, których statutowym celem jest przeciwdziałanie bezdomności zwierząt.

Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z pracownikami schroniska dla zwierząt w Miedarach. Dane kontaktowe dostępne są na stronach internetowych schroniska: schronisko Miedary

W załączeniu zdjęcia psów wyłapanych na terenie Gminy Tarnowskie Góry w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. znajdujących się w schronisku dla zwierząt w Miedarach przy ul. 1-go Maja 76.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.