„My jesteśmy przedszkolaki” – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

„My jesteśmy przedszkolaki”

Drukuj stronę
Drukuj

Od 1 lipca 2017 r. w gminie Tarnowskie Góry rozpoczęła się realizacja projektu pn. ,,My jesteśmy przedszkolaki”. Głównym celem projektu jest utworzenie 119 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 5 nowych oddziałach przedszkolnych.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla osi priorytetowej XI. „Wzmocnienie potencjału edukacyjnego”, dla działania 11.1 „Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego”, dla poddziałania 11.1.3 „Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przeszklonej – konkurs”.

Głównym celem projektu jest utworzenie 119 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 5 nowych oddziałach przedszkolnych: „Wesołe Misie” i „Radosne Tygryski” w Przedszkolu nr 6 oraz „Biedroneczki”, „Krasnoludki” i „Pszczółki” w Przedszkolu Nr 20 w Tarnowskich Górach. Grupą docelową projektu są dzieci w wieku przedszkolnym (w pierwszej kolejności 3 i 4 latki), które dotychczas nie uczestniczyły w edukacji przedszkolnej.

W ramach projektu zakupione zostaną meble, pomoce dydaktyczne, wyposażenie do kuchni, sprzęt komputerowy i multimedialny oraz urządzenia zabawowe na przedszkolne place zabaw. Projekt przewiduje dodatkowe zajęcia logopedyczne, a także dofinansowanie do studiów podyplomowych dla nauczycieli.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 882 051,15 zł. Projekt dofinansowany jest w 85 % tj. 1 599 743,48 zł ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a w 15 % tj. 282 307,67 zł – to środki pochodzące z budżetu gminy.

Projekt jest realizowany w okresie od 1lipca 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.