Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejne drogi po i w trakcie remontów

Drukuj stronę
Drukuj

Przed kilkoma dniami zakończyła się budowa ul. Piernikarczyka, kolejne remonty trwają, ale nie powodują większych utrudnień w ruchu.

Galeria

Widoczna za zdjęciach ulica Piernikarczyka “otrzymała” nową nawierzchnię, pobocza i chodniki. Warte blisko 1,2 mln zł prace zakończyły się 20 sierpnia będąc kontynuacją wykoannej przed rokiem przebudopwy yły kilka tygodni wcześniej zakończyła się także budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Bałkańskiej w Starych Tarnowicach.

Na tym jednak nie koniec letnich prac na miejskich ulicach: budowlańcy pracują obecnie w okolicy ulicy Szopena na Osadzie Jana, na Hallera i Chmielewskiego powstają w zasadzie nowe drogi, przy Torowej i Nowej zaczęła się natomiast rozbudowa obu tych ulic wraz z nowymi chodnikami. Wkrótce nowe nakładki pojawią się także na ulicach Kościelnej i Francuskiej.

Na przełomie sierpnia i września Zarząd Dróg Powiatowych planuje rozpoczęcie remontu na wiadukcie na ulicy Nakielskiej. Prace mają potrwać co najmniej dwa miesiące. W planie jest wymiana dylatacji czyli łączeń pomiędzy przesłami oraz łożysk.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.