Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Informacje dla przedsiębiorców

Drukuj stronę
Drukuj

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach jest organizacją samorządu gospodarczego. Priorytetowym zadaniem IPH jest wspieranie i integrowanie środowiska przedsiębiorców, a także reprezentowanie tej grupy w relacjach z władzami samorządu terytorialnego. Współpraca Izby z samorządem służy kształtowaniu warunków korzystnych do prowadzenia działalności gospodarczej, a co się z tym wiąże pobudza rozwój ekonomiczny regionu. Istotnym elementem działalności IPH jest prowadzenie edukacji ekonomicznej oraz przekazywanie informacji dotyczących zmian w przepisach prawnych. IPH kładzie duży nacisk na rzetelną prezentację gospodarczych aspektów integracji Polski z Unią Europejską, zwłaszcza w odniesieniu do funkcjonowania małych i średnich firm na wspólnym rynku. Wyżej wymienione cele realizowane są poprzez organizację szkoleń, spotkań i konferencji. Izba stara się dostarczać aktualnych informacji na temat zmian w życiu społeczno-gospodarczym kraju, informować o programach pomocowych oraz tanich źródłach finansowania, promować systemy jakości w przedsiębiorstwach.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach organizuje cykliczne spotkania pod nazwą Forum Gospodarcze oraz Forum Młodych Przedsiębiorców. Biorą w nich udział przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji samorządowej. Spotkania służą wymianie doświadczeń, a także pełnią funkcję informacyjną w dziedzinie dostosowania małych i średnich firm do funkcjonowania po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
IPH stara się nagradzać i promować przedsiębiorstwa charakteryzujące się wysoką jakością usług i produktów. Celowi temu służy konkurs o statuetkę “Kruszec Biznesu” . Nagroda przyznawana jest od 2000 roku. Konkurs “Kruszec Biznesu” organizowany jest, aby uhonorować najlepsze firmy regionu, które w minionym roku odniosły sukces rynkowy i mogą poszczycić się dobrymi wynikami finansowymi. Natomiast od 2007 roku Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach wspólnie z Burmistrzem Miasta Tarnowskie Góry nagradza firmy prowadzące działalność gospodarczą lub mającą siedzibę na terenie miasta Tarnowskie Góry i przyczyniających się do rozwoju gospodarczego jak i promocji miasta Tarnowskie Góry.
Ważnym elementem działalności tarnogórskiego samorządu gospodarczego jest również edukacja ekonomiczna młodzieży. W tym celu od 2001 roku dla uczniów szkół średnich organizowany jest Konkurs Młodej Przedsiębiorczości.
Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach
ul. Sienkiewicza 47, 42- 600 Tarnowskie Góry
strona internetowa: www.tarnowskiegory.com.pl
tel. 32/ 393 33 16, fax. 32/ 393 33 17

Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A. – najważniejszym celem spółki jest aktywizacja przedsiębiorczości w szczególności w małych i średnich przedsiębiorstwach, promocja innowacyjnych rozwiązań technicznych, organizacyjnych oraz wskazywanie inwestycyjnych walorów naszego regionu.
Spółka ma szeroką gamę ofert dla biznesu, wśród nich: ofertę na start, ofertę na rozwój firmy, usługi szkoleniowe, doradcze oraz szereg ciekawych i przydatnych informacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lub uzyskać w biurze spółki.
Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A.
ul. Astrów 10, 40-045 Katowice
strona internetowa: www.gapp.pl
tel. 32/ 730 48 90, fax. 32/ 251 58 31

Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. –świadczy bezpłatne informacje w prowadzonym przez siebie Regionalnym Punkcie Konsultacyjnym KSU. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej lub uzyskać w punkcie.
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Powstańców 17, 40-039 Katowice
tel. 32/ 72 85 800 fax. 32/ 72 85 803
strona internetowa: www.garr.pl

 

WAŻNE INFORMACJE
W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego.

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe.

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.