Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Indywidualizacja nauczania w tarnogórskich szkołach podstawowych

Drukuj stronę
Drukuj

Od 1 sierpnia 2012 r. w Gminie Tarnowskie Góry rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Indywidualizacja nauczania w tarnogórskich szkołach podstawowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Projekt obejmuje wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Tarnowskie Góry i będzie realizowany do 31 sierpnia 2013 r.
Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów/uczennic o specyficznych potrzebach edukacyjnych z klas I-III szkół podstawowych poprzez ich udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych oraz poprzez zakup odpowiednich pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego i multimedialnego.

Całkowita wartość projektu wynosi 670.134,95 zł. Projekt w całości finansowany jest ze środków zewnętrznych, w tym 569.614,71 zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, 100.520,24 zł to środki pochodzące z budżetu państwa.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.