Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

,,Gimnazjalista jest w SzOKu”

Drukuj stronę
Drukuj

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Od 1 stycznia 2015 roku Gmina Tarnowskie Góry realizuje projekt pn. „Gimnazjalista jest w SzOKu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału dydaktyczno-wychowawczego 5 szkół gimnazjalnych Gminy Tarnowskie Góry poprzez realizację programów rozwojowych wspierających 655 uczniów w zakresie wyrównywania braków edukacyjnych, rozwijania kompetencji kluczowych dostosowanych do rynku pracy oraz poprzez zajęcia związane z doradztwem edukacyjno-zawodowym do 30.11.2015 roku.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone zajęcia wyrównawcze z takich przedmiotów jak: matematyka, język polski, język angielski oraz kółka zainteresowań takie jak: kółko teatralne, historyczno-turystyczne, dziennikarskie, ale również matematyczne, biologiczne itp. Zostanie również zakupiony sprzęt oraz pomoce dydaktyczne dla szkół.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.01.2015 do 30.11.2015 roku.

Całkowita wartość projektu wynosi 722 432,94 zł. Projekt dofinansowany jest w 85 % tj. 614 068,00 zł ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15 % tj. 108 364,94 zł – to środki pochodzące z wkładu własnego niepieniężnego Gminy. stanowiące koszty udostępnienia sal podczas zajęć realizowanych w ramach projektu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.