Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Biedroneczki i Misiaczki idą do przedszkola!

Drukuj stronę
Drukuj

Od 1 sierpnia 2013 r. w Gminie Tarnowskie Góry rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Biedroneczki i Misiaczki idą do przedszkola!” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”.

Głównym celem projektu jest wzrost upowszechnienia edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Tarnowskie Góry poprzez utworzenie 2 dodatkowych oddziałów przedszkolnych przyczyniających się do zwiększenia o 49 nowych miejsc przedszkolnych.

W ramach projektu powstały 2 oddziały przedszkolne: „Biedroneczki” w Przedszkolu nr 8 działającym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach oraz „Misiaczki” w Przedszkolu Nr 26 w Tarnowskich Górach.

Całkowita wartość projektu wynosi 319 215,09 zł. Projekt dofinansowany jest w 85 % tj. 271 332,83 zł ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a w 15 % tj. 47 882,26 zł – to środki pochodzące z budżetu gminy.

Projekt jest realizowany od 1 sierpnia 2013 r. do 30 września 2014 r.

Logotypy Tarnowskich Gór i Unii Europejskiej.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.