9,5 miliona złotych na tereny przemysłowe! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

9,5 miliona złotych na tereny przemysłowe!

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina pozyskała kolejne środki Unii Europejskiej na rozwój miasta. 9,5 mln zł otrzymamy na zwiększenie potencjału inwestycyjnego gminy Tarnowskie Góry poprzez uzbrojenie terenów poprzemysłowych przy ulicy Polnej. Na potrzeby nowych przedsiębiorstw przygotowane zostanie prawie 6,5 hektara miejskich terenów. Pozwoli to na usytuowanie nowych firm, które stworzą miejsca pracy dla tarnogórzan. Prace ruszą na przełomie tego i przyszłego roku.

Inwestycja zakłada kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Tarnowskie Góry o łącznej powierzchni: 54 904,2 metrów kwadratowych (całkowita powierzchnia terenów objętych projektem wynosi 62 398,1 metrów kwadratowych). Projekt obejmuje budowę drogi wewnętrznej, wycinkę drzew i krzewów, budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej, roboty rozbiórkowe oraz budowę ogrodzenia.

– Budowa drogi wewnętrznej wraz z chodnikami i oświetleniem otworzy dojazd do Lasowic z centrum miasta. To bardzo ważny aspekt tego przedsięwzięcia. Na uzbrojonym przez gminę terenie powstanie kilka małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki inwestycji istniejące już w tym miejscu firmy: Faser i Tagor będą mogły lepiej wykorzystać swoje tereny, bowiem dzięki unijnym środkom i uporządkowaniu terenu powstanie tu miasteczko przemysłowe – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. – Zaznaczyć też bardzo mocno należy, że na powyższym terenie bierzemy pod uwagę wyłącznie firmy przyjazne środowisku naturalnemu – dodaje.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.