Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wiadukt na Częstochowskiej otwarty, wkrótce zamknięcie ulicy Legionów i utrudnienia na Gliwickiej

Drukuj stronę
Drukuj

W samo południe, po trwającym ponad rok remoncie torowisk , otwarto dziś (6 lipca) dla ruchu przejazd pod wiaduktem na ulicy Częstochowskiej.

Trwający od czerwca ubiegłego roku, przeprowadzony przez PKP PLK remont kosztował około 4 mln zł. W ramach prac związanych z odbudową linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie, która ma ułatwić dojazd do portu lotniczego w Pyrzowicach, przebudowano torowiska tak, aby przystosować infrastrukturę do pociągów poruszających się z prędkością 140 km/h (wcześniej dopuszczalna prędkość wynosiła 80 km/h). Remont objął m.in wymianę elementów konstrukcyjnych wiaduktu, dostosowanie do nich podpór obiektu oraz przebudowę odwodnienia.

Z punktu widzenia kierowców i pieszych zmieniło się niewiele: dzięki likwidacji 5 z 18 torów część wiaduktu została otwarta z góry, przy jezdni odnowiono chodnik, do końca tego tygodnia na miejscu pojawią się barierki wraz z błotołapami.

Koniec prac oznacza powrót ruchu kołowego – w tym autobusów – na starą trasę i jednoczesny koniec objazdów na trasie Tarnowskie góry-Miaseczko Śląskie przez ulicę Lasowicką i Hutniczą oraz Nakielską.

ULICA LEGIONÓW

Koniec jednych utrudnień w jednym oznacza pojawienie się ich w innym. Już w środę 11 lipca rozpoczyna się – na szczęście krótkotrwały – remont ulicy Legionów. Na dwa do trzech tygodni zostanie ona wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Górniczą do ronda Blachnickiego, gdzie Zarząd Dróg Powiatowych wykonywać będzie remont nawierzchni chodników i jezdni.

 

ULICA GLIWICKA

Dwa dni wcześniej, bo już w poniedziałek 9 lipca kierowcy natkną się na utrudnienia na ulicy Gliwickiej począwszy od Obwodnicy aż po granicę Tarnowskich Gór z miastem Bytom czyli Stolarzowice. W związku z planowanym remontem drogi krajowej katowicki oddział Generelnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do końca sierpnia planuje wymianę nawierzchni na całej długości, odtworzenie oznakowania poziomego oraz uzupełnienie poboczy.

Roboty rozpoczną się od Obwodnicy, gdzie na czas prowadzenia robót na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a kierowanie ruchem prowadzone będzie w trybie ręcznym. Na reszcie trasy w miejscu prowadzenia w sposób postępujący robót obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

– Kierowcy muszą liczyć się z odcinkowym wyłączeniem pasa ruchu najpierw w kierunku Bytomia, a następnie w kierunku centrum Tarnowskich Gór – informuje GDDKiA.

 

Objazdy autobusów

Z powodu remontu ulicy Legionów MZKP wyznaczył dla autobusów komunikacji publicznej trasę objazdową przebiegającą od ulic Gliwickiej i Wyszyńskiego do dworca autobusowego ulicami: Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Pokoju, w konsekwencji czego nie będzie obsługiwany przez linie: 64, 80, 83, 112, 134, 191, 289 i 791 przystanek „Tarnowskie Góry Bytomska”.

Dla linii nr 64, 80, 134 i 191 wyznaczono w zamian za przystanek „Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” (słupek w kierunku Dworca Autobusowego) zastępcze stanowisko przystankowe zlokalizowane na końcu parkingu przy parku miejskim.

Równocześnie zostanie skrócona trasa linii 671 w kursie o godz. 7:10 z Pniowca poprzez skierowanie autobusu od skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Powstańców Śląskich na bezpośredni dojazd do dworca ulicą Styczyńskiego i Pokoju.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.