Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Remonty na Gliwickiej i Legionów – utrudnienia w ruchu

Drukuj stronę
Drukuj

Uważajcie, na dwóch tarnogórskich drogach trwają lub zaczną się niebawem remonty powodujące poważne utrudnienia w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przebudowę ulicy Gliwickiej, która potrwa do końca sierpnia br. Na powiatowej ulicy Legionów remont zacznie się jutro (11 lipca) i skończy za 2- 3 tygodnie. Poniżej szczegółowe informacje.

ULICA GLIWICKA

Od poniedziałku – 9 lipca kierowcy napotykają na poważne utrudnienia na ulicy Gliwickiej począwszy od Obwodnicy aż po granicę Tarnowskich Gór z miastem Bytom czyli Stolarzowice. W związku z realizowanym remontem drogi krajowej katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do końca sierpnia wykonuje wymianę nawierzchni na całej długości, odtworzenie oznakowania poziomego oraz uzupełnienie poboczy.

Roboty rozpoczęły się od Obwodnicy, gdzie na czas prowadzenia robót na skrzyżowaniu wyłączona została sygnalizacja świetlna, a kierowanie ruchem prowadzone jest w trybie ręcznym. Na reszcie trasy w miejscu prowadzenia w sposób postępujący robót obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

– Kierowcy muszą liczyć się z odcinkowym wyłączeniem pasa ruchu najpierw w kierunku Bytomia (Stolarzowice), a następnie w kierunku centrum Tarnowskich Gór – informuje GDDKiA.

ULICA LEGIONÓW

Od 11 lipca trwa remont ulicy Legionów. Na dwa do trzech tygodni została ona wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Górniczą do ronda Blachnickiego, gdzie Zarząd Dróg Powiatowych wykonuje remont nawierzchni chodników i jezdni.

OBJAZDY AUTOBUSÓW

Z powodu remontu ulicy Legionów MZKP wyznaczył dla autobusów komunikacji publicznej trasę objazdową przebiegającą od ulic Gliwickiej i Wyszyńskiego do dworca autobusowego ulicami: Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Pokoju, w konsekwencji czego nie będzie obsługiwany przez linie: 64, 80, 83, 112, 134, 191, 289 i 791 przystanek „Tarnowskie Góry Bytomska”.

Dla linii nr 64, 80, 134 i 191 wyznaczono w zamian za przystanek „Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” (słupek w kierunku Dworca Autobusowego) zastępcze stanowisko przystankowe zlokalizowane na końcu parkingu przy parku miejskim.

Równocześnie zostanie skrócona trasa linii 671 w kursie o godz. 7:10 z Pniowca poprzez skierowanie autobusu od skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Powstańców Śląskich na bezpośredni dojazd do dworca ulicą Styczyńskiego i Pokoju.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.