Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pożar w zwartej zabudowie miasta

Drukuj stronę
Drukuj

10 zastępów straży pożarnej brało udział w prowadzonych dziś w centrum Tarnowskich Gór strażackich ćwiczeniach pod nazwą: „Pożar w zawartej zabudowie miasta”. – Ćwiczenia są niezwykle istotne w pracy służb ratowniczych. Pozwalają ratownikom opanować sposoby działania w szczególnie trudnych warunkach udzielania pomocy – mówi Wojciech Żmudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu.

Tak właśnie było tym razem. O 10.00 służby ratownicze otrzymały informacje o wydobywającym się dymie z ostatniej kondygnacji jednej z kamienic przy ulicy Krakowskiej. Natychmiast po sygnale na główny deptak miasta wyjechało 10 zespołów strażackich – z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach i Radzionkowie oraz druhowie czterech OSP: ze Strzybnicy, Rept Śląskich, Nakła Śląskiego i Zbrosławic. Na miejsce przyjechały 2 wozy bojowe z drabiną, jednak na miejscu okazało się, że akcja prowadzona musi być na podwórku kamienicy. Ratownicy użyli drabin ręcznych oraz skokochronu na wypadek konieczności skakania z okna palącego się pomieszczenia.

 

W celu zachowania bezpieczeństwa aplikacyjnie ewakuowano 5 osób z budynku, w którym płonęło poddasze oraz 20 osób z sąsiednich kamienic. Na miejsce podjechał autobus MZKP, który odwiózł powyższe osoby do Tarnogórskiego Centrum Kultury, gdzie pozostały do czasu podjęcia przez nadzór budowlany decyzji o tym, że stan techniczny budynku pozwala na użytkowanie obiektu.

 

– Mamy już szereg wniosków z dzisiejszego ćwiczenia, którymi podzielimy się po ich omówieniu. Na pewno ćwiczenia takie będą sukcesywnie powtarzane – mówi Wojciech Żmudziński.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.