Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Blues w plenerze

Drukuj stronę
Drukuj

Już w najbliższy piątek – 20 lipca na Blues w plenerze: The Deers i Makaron & Rico zaprasza Tarnogórskie Centrum Kultury. Wstęp wolny. Start pierwszego koncertu o 19.00.

Makaron & Riko – niezwykły duet bluesowy. Najbardziej rozpoznawalny wykonawca śląskiego bluesa.

Marek Makaron Motyka – często występuje jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w bluesowym brzmieniu. Muzyka to dla niego pasja i zabawa, bez której nie wyobraża sobie życia. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej!

The Deers – zespół, który powstał na przełomie 2017/18 w Tarnowskich Górach. Jego zainteresowania muzyczne skupiają się głównie na okolicach rocka. Utwory The Deers opatrzone są tekstami ich własnego autorstwa. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Drozdowski, Konrad Krzykawski, Łukasz Piejek, Tomasz Rossa, Krzysztof Magnuski, Piotr Śmieja.

 

Ponadto uczestników koncertu zapraszamy na degustację wybornego, rzemieślniczego piwa z Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa.

Piekarnia Piwa jest jednym z najmłodszych browarów rzemieślniczych w województwie śląskim, działającym w Niezdarze, niedaleko Tarnowskich Gór. Pierwsze piwo zostało wyprodukowane w sierpniu 2016 roku.

Głównym piwowarem browaru jest Leszek Jasiński – utytułowany piwowar domowy, znany z Browaru Bromaniack. Wśród jego trofeów są m.in. 3 miejsce w kategorii American Barleywine na Jurajskim KPD, 1 miejsce w kategorii Brett APA na Warszawskim KPD czy 1 miejsce w kategorii Coffee APA na Warszawskim KPD, a także wiele awansów do finałowych etapów konkursów piwowarskich w całej Polsce.

 

A wszystko to na terenie wokół budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury przy ul. Jana III Sobieskiego 7.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.