Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Anna Kubanek skończyła 104 lata i jest najstarszą tarnogórzanką!

Drukuj stronę
Drukuj

Jestem szczęśliwa. Całe życie byłam szczęśliwa i wszyscy mogli mi zazdrościć – mówi Anna Kubanek, która w sobotę skończyła 104 lata. To obecnie najstarsza tarnogórzanka, a z wizytą urodzinową przybyły dziś do niej Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych oraz Beata Rzepka z Urzędu Stanu Cywilnego.

Pani Anna urodziła się 104 lat temu w dzisiejszym Chorzowie, który przez I wojną światową, kiedy  przyszła ona na świat, nazywał się Königshütte. Do Tarnowskich Gór jubilatka przeprowadziła się w 1942 roku, tutaj też doczekała się dwójki dzieci, pięciorga wnuków i trójki prawnuków.

– Tata zginął w obozie podczas wojny więc mama wychowywała nas sama. Całe życie pracowała w Tagorze. Obydwoje z siostrą skończyliśmy studia,  ja we Wrocławiu, a siostra w Krakowie. Mama przyjeżdżała do nas w weekendy, raz do mnie, raz do niej  – opowiada syn Roman, który za zmianę z siostrą Hanią zajmuje się mamą.

Pani Anna sama nie dowierza, że dożyła tak sędziwego wieku. Nic w tym dziwnego mimo 104 lat porusza się samodzielnie, codziennie się gimnastykuje i zażywa świeżego powietrza na balkonie.

Z sentymentem wspomina Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, do którego należała przed wojną. – Zawsze uwielbiałam gimnastykę, tu poznałam przyjaciół i męża – opowiada.

Pani Anno – do zobaczenia za rok!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.