Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Umowy na instalacje fotowoltaiczne dopiero w przyszłym roku! Uważajcie na firmy, które podszywają się pod nasz projekt!

Drukuj stronę
Drukuj

Jako że dotarły do nas sygnały dotyczące firm, które namawiają mieszkańców naszego miasta na podpisanie umów na montaż instalacji fotowoltaicznych, informujemy beneficjentów naszego programu „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich”, że działania wyżej wymienionych podmiotów nie mają nic wspólnego z realizowanym przez gminę projektem. Pochopne podpisanie takiej umowy skutkować może koniecznością sfinansowania całości kosztów zakupu i montażu instalacji!

Rozstrzygnięcie konkursu na montaż odnawialnych źródeł energii przewidywane jest przez Urząd Marszałkowski na przełomie grudnia bieżącego roku oraz stycznia roku przyszłego. Dopiero wówczas po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu Unii Europejskiej do działań przewidzianych w ramach gminnego projektu przystąpimy do podpisywania umów – najprawdopodobniej będzie to początek 2019 roku. W ramach projektu mieszkańcy, którzy złożyli w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach (do 6 kwietnia br.) wnioski, otrzymają dotację do 85% na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na pelet.

W ramach wniosku gmina ubiega się o dofinansowanie w wysokości 16 323 937,20 zł dla projektu o łącznej wartości 21 700 289,36 zł, finansując tym samym 1034 instalacje (623 – Instalacje fotowoltaiczne, 143 – Instalacji solarnych, 71 – pomp ciepła powietrznych do c.w.u., 131- pomp ciepła powietrznych o c.o. i c.w.u., 66 – kotłów na biomasę) dla 725 wniosków jakie wpłynęły w trakcie naboru trwającego do dn. 6 kwietnia br.

Całość projektu partnerskiego opiewa na łączną kwotę prawie 70 mln zł w tym blisko 53 mln zł dofinansowania, co pozwoli na realizację 3598 instalacji.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.