Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Trzeci Tarnogórski Półmaraton już za nami!

Drukuj stronę
Drukuj

– Całe życie spędzam w ruchu, pierwszy raz przebiegłem Maraton Pokoju w 1979 roku. Zimą jeżdżę na nartach, latem na rolkach, biegam też triatlony – mówi 73 letni Marek Pawlak z Tychów – najstarszy uczestnik III Tarnogórskiego Półmaratonu. Na pętli o długości ok. 5300 m zmierzyli się w tym roku zawodnicy biegnący na trzech dystansach: półmaraton, 10 km oraz Nordic Walking na odcinku jednej pętli. W sumie w imprezie udział wzięło około 500 biegaczy.

Tarnogórski Półmaraton odbył się już po raz trzeci. Impreza, tradycyjnie już przyciągnęła biegaczy z całej Polski. Do udziału w biegowej imprezie, która odbyła się 10 czerwca zapisało się blisko 500 uczestników. Wśród mężczyzn półmaraton najszybciej przebiegł Sergii Kroulaidis z Ukrainy (01:19:09), wśród kobiet – Anna Skalska z Bytomia (01:38:20). Dystans 10 km pierwszy przemierzył Kamil Czapla (00:34:50), wśród kobiet najlepszy czas osiągnęła Agnieszka Piecuch z TArnowskich Gór (00:46:22). W kategorii Nordic Walking męskie zmagania wygrał Marian Małka z Gliwic (00:34:41), a wśród pań najlepsza była tarnogórzanka Katarzyna Polak (00:38:53).

Organizatorami zawodów są: Tarnogórskie Towarzystwo Triathlonowe oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Szczegółowe wyniki:

PÓŁMARATON

10 KM

NORDIC WALKING

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.