Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórska INDUSTRIADA na 5 tysięcy osób!

Drukuj stronę
Drukuj

Przygotowania trwały kilka miesięcy, ale efekt był niesamowity. Tegoroczna Industriada przeszła już do historii. Tarnogórzanie i goście naszego miasta spędzili w Zabytkowej Kopalni Srebra niezwykłe i bardzo intensywne dwa dni. W piątkowym ROZRUCHU MASZYN (8.06.) oraz w sobotniej PEŁNEJ MOCY (9.06.) udział wzięło prawie 5 tys. osób! 900 gości zwiedziło podczas Industriady Zabytkową Kopalnię Srebra. Tegoroczna Industriada to ponad 500 wydarzeń, 44 zabytki techniki w 25 miastach i ponad 50 hitów. Ten największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe odbył się w tym roku pod hasłem “Industria jest kobietą” i poświęcony został roli kobiet w przemyśle.

To była pierwsza INDUSTRIADA od wpisu tarnogórskiej kopalni na Listę światowego dziedzictwa UNESCO a ROZRUCH MASZYN stanowił największą imprezę plenerową w historii kopalni. Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dla dzieci, instalacja interaktywna, kino, a także występy Pauliny Przybysz i Moniki Brodki.

Ogromne podziękowania dla Śląskie. Pozytywna energia, Tarnowskie Góry Urząd Miasta, Ars Cameralis, Tarnogórskie Centrum Kultury

Nie możemy zapomnieć także o Sekcji Penetracji i Ochrony Podziemi Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (jednostki zarządzającej naszą kopalnią) – ich wsparcie jest zawsze na wagę…SREBRA;) dzielnych przewodnikach po naszej kopalni, Góry Kultury Anna Gołkowska-Dymarczyk i fotografce Anna Wilk, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach(VEOLIA) i Anna Tronina.

Dzięki dla całej drużyny z SMZT, która dołożyła nie jedną cegiełkę do tego przedsięwzięcia, a także naszych podwykonawców: Can You Escape? Bytom, Silesia Events, @PRO ART S.C, Nam-Tara Fire&Pyro Performance, Stowarzyszenie Majstersztyk, Skarbnik z Havany-Tarnogórska Grupa Bębniarska.

Ukłony również dla Restauracja 10 Stopni, która karmiła i poiła nas zarówno podczas ROZRUCHU i w czasie PEŁNEJ MOCY, której finałem było wieczorne chilloutowanie z setami DJ’skimi.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.