Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Półmaraton po raz trzeci!

Drukuj stronę
Drukuj

Już po raz trzeci odbędzie się Tarnogórski Półmaraton. Impreza, tradycyjnie już przyciągnie biegaczy z całej Polski. Po raz kolejny w trakcie biegu wolontariusze będą rejestrować chętnych w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 10 czerwca zapisało się blisko 500 uczestników. W dniu imprezy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Trasa to pętla o długości ok. 5300 m. W tym roku zawodnicy mają do wyboru trzy biegi na trzech dystansach: półmaraton, bieg towarzyszący 10 km oraz Nordic Walking na dystansie jednej pętli.

Start imprezy o godzinie 10:00 (biegacze), godzina 10:05 (NW).

Organizatorami zawodów są: Tarnogórskie Towarzystwo Triathlonowe oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Impreza, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w centrum miasta, start i meta będą usytuowane na Rynku przed Ratuszem. Zawodnicy biec będą ulicami: Bytomską, Legionów, Wyspiańskiego, Cebuli, Opatowicką, Opolską, Sobieskiego i Piłsudskiego.

Największe utrudnienia kierowcy napotkają na ulicach Legionów i Wyspiańskiego, które w całości wyłączone zostaną z ruchu. Na ulicy Bytomskiej ruch odbywał będzie się wahadłowo. Wyłączona z ruchu będzie jedna strona ulicy Piłsudskiego. Reszta ulic, którymi biec będą zawodnicy będzie na czas biegu zamknięta. Bezpieczeństwa na trasie biegu pilnować będą tarnogórscy policjanci oraz wolontariusze.

Przewidywany czas, w jakim kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami to godziny od 10.00 do 13.00.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.