Pisma w sprawie deszczówki – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pisma w sprawie deszczówki

Drukuj stronę
Drukuj

W związku z licznymi pytaniami, jakie Mieszkańcy miasta kierują do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach w związku z otrzymaną od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji korespondencją, dotyczącą nowych regulacji z zakresie odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz konieczności wypełnienia ankiety celem naliczenia opłat, informujemy co następuje.

W obecnym stanie prawnym Rada Miejska oraz Burmistrz Miasta utracili kompetencje do zatwierdzania taryf i opłat w zakresie gospodarki wodno – ściekowej.

Nadzór nad taryfami i opłatami przejęło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach z siedzibą przy ul. H. Sienkiewicza 2).

Gmina podobnie jak Mieszkańcy miasta oraz inne podmioty otrzymała wezwanie od PWIK do podania danych o powierzchniach i sposobie odprowadzania z nich wód opadowych i roztopowych.

Działania PWIK względem Mieszkańców i gminy rodzą wątpliwości co do podstaw prawnych takich działań.

Burmistrz Miasta wystąpił do Wód Polskich i właściwego ministra o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie i niezwłocznie po jego otrzymaniu poinformuje Mieszkańców.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.