Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Muzyka łączy pokolenia

Drukuj stronę
Drukuj

Kolejny już rok akademicki skończyli studenci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem dziarscy seniorzy na zakończenie zajęć postanowili udowodnić, że muzyka łączy pokolenia. 18 czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury muzyka barokowa połączyła się z rockową, a na scenie swoje umiejętności zaprezentowali wspólnie studenci UTW pod dyrekcją Izabeli Lysik – Różańskiej oraz „Śląskie smyki” pod kierownictwem Alicji Patysiak – Słoty.

Najlepsze życzenia z okazji zakończenia kolejnego roku przyswajania cennej wiedzy złożyli studentom m.in.: burmistrz Arkadiusz Czech i przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Olszewski, przekazując symboliczne, acz niezbędne na wakacjach prezenty.

– Mahatma Gandhi mawiał – żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie. Wy zdecydowanie tak żyjecie, o czym świadczy wasza ogromna aktywność, zajęcia, wykłady, wyjazdy i liczne projekty, jak choćby ten ostatni na tarnogórskim Rynku, gdzie z niemałym przerażeniem miałem okazję zatańczyć z Wami poloneza – żartował burmistrz. – Zawsze jednak po intensywnej nauce przychodzi czas odpoczynku więc przygotowaliśmy odpowiedni wakacyjny prezent: symboliczny plecak, paletki, kocyk i kilka innych niezbędnych latem akcesoriów.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.