Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejna odsłona ANNUM Festival 2018: REC.ital

Drukuj stronę
Drukuj

Drugi tegoroczny koncert w ramach ANNUM Festivalu odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 21.00 w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Koncert na balkonie (z widownią na tarasie!) na skrzpcach barokowych da najlepszy w Polsce specjalista w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej – Zbigniew Pilch. Jak zwykle, koncert poprzedzą warsztaty muzyczne dla dzieci.

Skrzypce to jeden z najpopularniejszych, ale też najbardziej wymagających instrumentów. Nie ma żadnych śrubek, żadnych sprężyn, ani żadnego mechanizmu, a mimo to stanowi skomplikowaną konstrukcję, o jakości której często decydują setne części milimetra. Tym razem ANNUM festival zabrzmi w przestrzeniach śląskiego szlaku zabytków techniki by w wyjątkowy sposób zderzyć i połączyć historyczne wykonawstwo z historycznym dziedzictwem i bogactwem regionu.

W programie REC.ital’u znalazły się utwory skrzypcowe – dzieła barokowych kompozytorów, którzy posiedli mistrzowskie umiejętność gry na tym instrumencie. W wyjątkowych postindustrialnych przestrzeniach Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach zaprezentuje je doskonały artysta – najlepszy w Polsce specjalista w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej – Zbigniew Pilch.

REC.ital

TARNOWSKIE GÓRY

17 czerwca 2018

21:00

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Wieża wyciągowa Szybu ANIOŁ

(ul. Szczęść Boże 81)

W programie: Bach, Biber, Vitali i in.

W przypadku niepogody koncert odbędzie się we wnętrzach Restauracji 10 Stopni.

WYKONAWCA:

Zbigniew Pilch – skrzypce barokowe

WSTĘP WOLNY!

ANNUM Kids

Czy muzyka jest jeszcze piękna? Czy można stworzyć dźwiękową mapę miasta? Czy da się zbudować miasto, które śpiewa? Czy głos może zmienić się w bąbelki?

Po raz kolejny ruszamy w muzyczną podróż podczas przedkoncertowych warsztatów ANNUM KIDS. Tym razem jednak zapraszamy już nie tylko dzieciaki, ale całe rodziny do odkrywania dźwiękowego krajobrazu naszego otoczenia. Świat w którym żyjemy cierpi na zanieczyszczenie dźwiękiem. Na każdym kroku słychać szum i hałasy. Muzyka

coraz częściej staje się niestety tylko tłem, a hałas towarzyszy nam nieprzerwanie. Często nie jesteśmy świadomi jak bardzo negatywnie wpływa to na nasze życie. Pora zatem wziąć dźwięki na warsztat i zrobić z nimi porządek! Będziemy więc robić eksperymenty i słuchać… Siebie nawzajem i świata dookoła. Wyruszymy na spacer dźwiękowy, gdzie szukać będziemy pięknych brzmień. Zbudujemy własne miasto, które będzie miejscem przyjemnym dla uszu. A na sam koniec wrócimy wreszcie do muzyki i zwieńczymy cały cykl warsztatów własną kompozycją.

Wszystkiego dźwięcznego!

TARNOWSKIE GÓRY

17 czerwca 2018

17:00

Tarnogórskie Centrum Kultury

[ul. Sobieskiego 7, Galeria]

Muzyczne warsztaty rodzinne

Wiek: 4-99 lat

REC.order w ruch

ruszamy na spacer dźwiękowy

Czas trwania 45 minut

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 13 czerwca 2018

Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.