Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Recepta na zdrowie – dzień porad i zabaw dla rodziców oraz dzieci

Drukuj stronę
Drukuj

Po raz drugi Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego poświęcono zdrowiu – tym razem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W sobotę 16 czerwca do Ratusza zawitali rodzice ze swoimi pociechami, by wziąć udział w badaniach oraz zaczerpnąć porad ekspertów w ramach „Recepty na zdrowie dla dzieci”.

Dobra zabawa, porady ekspertów, wspólne przygotowywanie zdrowych potraw służyć miały w tym dniu jednemu celowi – wyrabianiu prozdrowotnych zachowań. Rodzice mogli więc dowiedzieć się, ile cukru zawierają tak lubiane przez ich dzieci cukierkach, ciastkach i napojach. Przy okazji dowiedzieć się na czym polega zdrowe gotowanie i jak wygląda piramida żywienia, która zapewnia zdrowie naszym organizmom.

W tym dniu odbyły się także: quiz dla rodziców, zajęcia z karmienia piersią, gimnastyka. Skorzystać można było z porad dotyczących zaburzeń odżywiania, ergonomii, wad postawy, motoryki małej oraz uzyskać pomoc okulisty, logopedy, alergologa. Na Rynku na dzieci czekał tor przeszkód z fizjoterapeutą.

Na specjalnych stoiskach można także było nauczyć się od tarnogórskich harcerzy udzielania pierwszej pomocy, a od naszego pełnomocnika ds. uzależnień uzyskać garść przestróg przed używkami.

Na wszystkie dzieci, które skorzystały z minimum pięciu przygotowanych w tym dniu atrakcji nagrody niespodzianki. Rozdaliśmy ich blisko 160!

– Udział w wydarzeniu przyniósł nam wiele korzyści. Można było zdiagnozować dzieci pod wieloma płaszczyznami i zaciągnąć rad specjalistów. Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze zabaw i warsztatów dla dzieci, które wypełniły cały dzień spędzony przez nas w urzędzie. Dzieci ucieszyły również świetne nagrody – mówi pani Joanna, mama dwóch córeczek Nadii i Laury.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.