Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Strażacy świętowali w Rybnej

Drukuj stronę
Drukuj

Ponoszą codzienne ryzyko ratując nasze życie, zdrowie i dobytek. Wykazują heroizm pracując w miejscach katastrof oraz pomagając w walce z żywiołami i usuwaniu ich skutków. Dziś tarnogórscy strażacy – zarówno ci zawodowi jak i druhowie OSP – obchodzili swoje święto. Jak co roku spotkali się w Rybnej, gdzie podczas uroczystego apelu wręczono strażackie odznaczenia i wyróżnienia.

Jak co roku uroczystość wypełniło nadanie medali wyróżniającym się w służbie strażakom oraz podziękowań osobom wspierającym działania straży pożarnej, które odebrali m.in. burmistrz Arkadiusz Czech oraz starosta Krystyna Kosmala. Pod koniec minionego roku, dzięki udanej współpracy gminy i powiatu udało się bowiem sfinalizować zadanie, na które strażacy czekali od lat. Do strażaków trafiła nieruchomość przy ulicy Małej, na której powstanie nowoczesna strażnica.

W Rybnej nie zabrakło także odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. W apelu udział wzięli strażacy zawodowi, ochotnicy z całego powiatu, a także przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarzyści.

– Odnajdź siebie w służeniu innym – to słowa wielkiego mędrca, filozofa, ascety Mahatmy Gandhiego. Mahatma oznacza wielką duszę. W dniu waszego święta życzę wam, żeby ta wielka dusza, którą okazujecie osobom, którym pomagacie w sytuacjach ekstremalnych, trudnych, wymagających wielkiej odwagi i poświęcenia była okazywana wam – mówił burmistrz Arkadiusz Czech składając składając życzenia na ręce komendanta PSP bryg. mgr inż. Piotra Krężla.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.