Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Na Halę Sportową autobusem!

Drukuj stronę
Drukuj

Wybierasz się na Halę Sportową lub do Parku Wodnego? Nie musisz jechać tam autem. Wygodny i ekologiczny transport zapewnia komunikacja miejska. Przypominamy, że do naszych obiektów sportowych najlepiej dojechać linią 142! – Naszym celem jest rozbudowa i popularyzacja komunikacji autobusowej, zwiększenie liczby przystanków i zmniejszenie odległości pomiędzy nimi w wybranych miejscach – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Projekt regularnego połączenia komunikacyjnego centrum miasta z Parkiem Wodnym, Halą Sportową oraz Castoramą powstał w lutym 2015 roku wraz z wybudowaniem Hali Sportowej. Została wówczas uruchomiona nowa linia autobusowa nr 142, która w swoim założeniu służyć ma dzieciom i dorosłym w bezpiecznym i szybkim dotarciu do powyższych obiektów.

– Z czasem, po uwzględnieniu uwag i wniosków zgłaszanych zarówno przez mieszkańców, jak i rady dzielnic trasa linii 142 uległa rozszerzeniu. Dzisiaj umożliwia ona korzystanie z połączenia autobusowego nie tylko pasażerom centrum miasta ale również takich dzielnic jak: Strzybnica, Rybna, Opatowice, Stare Tarnowice, Bobrowniki Śląskie oraz Osada Jana – mówi Piotr Machura, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej.

Rozbudowana trasa przejazdu autobusu, uwzględniająca kilka dzielnic miasta, daje mieszkańcom, w szczególności dzieciom i młodzieży oraz osobom nie posiadającym samochodu, większą możliwość korzystania z naszych miejskich obiektów sportowych.

– Zachęcamy wszystkich tarnogórzan, korzystających z naszych kompleksów sportowych, do pozostawienia swoich pojazdów i wybrania ekologicznego transportu, jakim jest linia 142. Dbajmy o zdrowie uprawiając sport i dbając o stan powietrza w naszym mieście – dodaje Machura.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.