Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kolejne 10 milionów na termomodernizację szkół!

Drukuj stronę
Drukuj

Prawie 10 kolejnych milionów złotych otrzyma z Unii Europejskiej gmina na termomodernizację kolejnych siedmiu placówek oświatowych. Przypomnijmy, w pięciu szkołach, na które gmina otrzymała w ubiegłym roku blisko 8.3 miliona złotych już trwają prace. Pieniądze otrzymaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz termomodernizacji w każdej ze szkół zaplanowano wymianę wszystkich opraw oświetleniowych na energooszczędne – LED!

Dofinansowanie, jakie otrzymamy wyniesie 9 930 668,21 zł. Wartość całkowita zadania to 13 594 587,75 zł

Termomodernizacji doczekają się:

– Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Leśnej 23 w Lasowicach

– Przedszkole nr 2 przy ul. Gruzełki 17 w centrum miasta

– Szkoła Podstawowa nr 13 przy ul. Armii Krajowej 1 w Strzybnicy

– dwa budynki ZSP nr 3 przy ul. Żeromskiego 64 w Reptach Śląskich

– Przedszkole nr 20 przy ul. Morcinka 7 w Starych Tarnowicach

– Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Korola 38a w Bobrownikach Śląskich

– Przedszkole nr 17 „Bajkowe Wzgórze” przy ul. Norweskiej 2 w Starych Tarnowicach

– Dofinansowanie Unii Europejskiej na 12 szkół plus nasz wkład własny z budżetu gminy to aż 23,5 mln zł przeznaczone na remonty szkół. Dzięki temu nasza baza oświatowa zmieni się nie do poznania – mówi burmistrz Arkadiusz Czech. – Poza widoczną poprawą estetyki obiektów ocieplenie placówek oświatowych przyniesie oczywiście korzyści ekologiczne w postaci zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, a co za tym idzie poprawy jakości powietrza. Pamiętajmy także, że termomodernizacja to także niższe opłaty za energię – dodaje.

Trwają prace w obiektch oświatowych, na termomodernizację których gmina otrzymała pieniądze w roku ubiegłym. Są to: Publiczne Gimnazjum nr 3 przy ul. Zacisznej 17 na Osadzie Jana, Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Litewskiej na Osiedlu Przyjaźń, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 przy ul. Jagodowej 72 w Pniowcu, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 przy ul. Słowackiego 34 w Sowicach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 przy ul. Powstańców Warszawskich 42 w Rybnej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.