Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne!

Drukuj stronę
Drukuj

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Tarnowskich Gór.

W regionie konkurują ze sobą: Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu, Stowarzyszenie „Góry Kultury” oraz Fundacja „Zacisze Grażyny”. Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Tarnowskich Górach i okolicach w głosowaniu udział biorą:

Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu

Klub „Maluchowo” to aktywizacja i zapoznanie mam, integracja dzieci w ramach grup rówieśniczych oraz wzmacnianie rodziców w przestrzeni społecznej. Stowarzyszanie chce wesprzeć mamy w pierwszych miesiącach macierzyństwa poprzez organizację zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci, różnorodnych warsztatów dla rodziców, tworząc miejsce do spotkań i wymiany doświadczeń oraz zorganizować ciekawą i bezpieczną przestrzeń. „Bo warto trzymać się razem!”

Stowarzyszenie „Góry Kultury”

Gra miejska jest imprezą wykorzystującą przestrzeń Tarnowskich Gór do realizacji wydarzenia łączącego w sobie kulturę, edukację i nawiązuje do podchodów. Uczestnicy otrzymają szereg zadań związanych z postacią Blanki de Paiva, żony Guido Donnersmarcka, kobiety znanej w całej Europie, której życie kryje wiele tajemnic, zagadek i ciekawostek. W grze będzie liczył się spryt, wiedza, szybkość. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w potrzebne materiały, które będą pełniły funkcję informacyjną i edukacyjną.

Fundacja „Zacisze Grażyny”

Sport to zdrowie. Sport to styl życia. Fundacja chce powołać grupę kolarską złożoną z osób bezdomnych, a także przygotować ich do aktywności. Będą oni brali udział w rajdach rowerowych i akcjach charytatywnych. Celem jest udowodnienie, że sport może zmieniać dotychczasowe nawyki oraz przywracać osoby w trudnej sytuacji życiowej do społeczeństwa, by czuli się znowu potrzebni. Projekt pomoże pokazać, że każdy może zmienić swoje życie.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie. W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.